301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 09:25 Bu haber 4875 kez okundu
 
“Balkanlarda İslam Medeniyeti ve Ortak Yaşama Kültürünün Kuruluşundaki Rolü“ başlıklı İlmi Konferans Saraybosna-Bosna Hersek
"Balkanlarda İslam Medeniyeti ve Ortak Yaşama Kültürünün Kuruluşundaki Rolü" başlıklı İlmi Konferans Saraybosna-Bosna Hersek
TASCA TASEN HABER Haberi


            "Balkanlarda İslam Medeniyeti ve Ortak Yaşama Kültürünün Kuruluşundaki Rolü" başlıklı İlmi Konferans Saraybosna-Bosna Hersek

                 Bosna-Hersek'e gerçekleştirdiğimiz bilimsel içerikli ziyarette Bosna-Hersek Devlet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine bağlı bir çok akademisyen ve kültürel  kuruluşların çalışan ve yetkilileri bir araya geldik.

                Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) - Saraybosna İslami İlimler Fakültesi, Bosna'daki Kültürel Kuruluşlar ve Farklı Stk'lar ile Ekim sonunda ya da Kasım 2016 başında Saraybosna'da "Balkanlarda İslam Medeniyeti ve Ortak Yaşama Kültürünün Kuruluşundaki Rolü" konulu bilimsel konferansın organizasyonu konusunda anlaşmaya varıldı. En kısa zamanda konferans tarihi, katılım ücreti ve Bosna-Hersek'in  doğal, asil güzelliğinde konaklama maliyetleri ilan edilecektir.

                Bosna-Hersek'te karşılaştığımız insanlardan hep aynı soruyu işittik. "Müslüman Dünyadan neden akademisyenler, entelektüeller ve gazeteciler bizi ziyaret etmiyor?"

                Bosna_Hersekte müslüman halk ülkelerinde çoğunluk olmalarına rağmen, Rusya destekli Sırp Ortodok Kilisesi'nden destek alan Bosnalı Sırplar, AB ve Katolik Kilisesi destekli Hırvatlar'ca çok büyük meydan okumalarla karşı karşıyalar. Bosna-Hersek müslümanları mali destekten ziyade öncelikle moral desteğe, akademik, sivil, medya ve kültür kuruluşlarımızdan daha fazla ilgiye ihtiyaç duymaktadırlar. Gerek bireysel ve gerekse kurumsal inisiyatifleri bekliyorlar; bilimsel, kültürel ziyaretleri, müslüman turistlerin dağlar, nehirler, doğal güzellikler ve Balkanlardaki İslam Medeniyeti'nin kalbi olan bu ülkeye yönlendirilmesini istiyorlar.

                Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA), Bosna-Hersek'e yönelik olarak çalışmalar yapmak üzere her tür bilimsel, kültürel ve turistik amaçlı yapılarla işbirliğine hazırdır.

                TASCA-Ankara  ile bağlantı kurmak için lütfen bize yazınız.

                turkisharab@gmail.com 

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
İstanbul
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 09.05.2021
Bugün
13° - 21°
Pazartesi
12° - 19°
Salı
12° - 20°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 08.05.2021
İmsak
04:04
Sabah
05:47
Öğle
13:06
İkindi
16:59
Akşam
20:15
Yatsı
21:50
Arşiv Arama
Haber Yazılımı